Gabinet Kosmetyczny Warszawa Praga Południe – Love Beauty
Masaż
Love Beauty
Masaż powięziowo-mięśniowy
Masaż mięśniowo-powięziowy jest nowoczesną metodą fizjoterapii stosowaną w leczeniu bólu mięśni i stawów. Opiera się na koncepcji taśm anatomicznych stworzonych przez Toma Myersa, amerykańskiego fizjoterapeutę. Masaż powięziowy przynosi ulgę w bólu, poprawia zakres ruchomości tkanek i poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu. Z terapii może skorzystać szerokie spektrum pacjentów, dlatego też ta nowoczesna forma masażu cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie.
- TERAPIA POWIĘZIOWA - CO TO JEST ?
- WSKAZANIA
- MASAŻ POWIĘZIOWO-MIĘŚNIOWY - NA CO POMAGA?
- EFEKTY PO MASAŻU POWIĘZIOWO-MIĘŚNIOWYM
Terapia może być zastosowana zarówno w stanie ostrym, jak i w przewlekłym bólu u pacjentów w każdym wieku. Masaż powięzi opiera się na koncepcji połączenia różnych struktur ciała, powięzi i mięśni w układy zwane taśmami mięśniowymi. Wspomniane tkanki ulegają jednak często przeciążeniom i sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość i prowokując stany zapalne.
Masaż mięśniowo-powięziowy ma na celu rozerwanie złączonych powięzi i mięśni i przywrócenie mobilności oraz elastyczności chorym tkankom.
Ból mięśniowo-powięziowy twarzy oraz stawu skroniowo-żuchwowego może sugerować ukrywaną złość oraz nerwowość, zaś zaburzenia mięśni dna miednicy często wiążą się z lękiem oraz stresem u kobiet. Struktury takie jak taśma powierzchowna tylna decydują np. o połączeniu grzbietu ze ścięgnem Achillesa i tym samym tworzą ból powięzi niełatwy do zdiagnozowania przy zwykłym badaniu. Dlatego każda osoba, która odczuwa zmiany bólowe w obrębie swojego układu ruchu (to znaczy mięśni czy stawów), może kierować się na rozluźnienie powięzi oraz techniki powięziowe.
- każdy ból i dyskomfort mięśni, stawów czy ich struktur,
- choroby zwyrodnieniowe, choroby reumatyczne,
- urazy i przeciążenia stawów,
- ból kręgosłupa,
- bóle kończyn niewiadomego pochodzenia,
- zespoły bólowe (łokieć tenisisty, rwa kulszowa, rwa udowa, zespół cieśni nadgarstka czy zespół zamrożonego barku),
- migreny,
- ból i dyskomfort w ciąży i po porodzie,
- wysiłkowe nietrzymanie moczu i stany bólowe mięśni dna miednicy,
- sztywność mięśni i przykurcze,
- obrzęki.
Najczęściej 2–3 spotkania w odpowiednich odstępach czasowych przynoszą pierwszą ulgę w bólu, zaś cała seria zabiegów potrafi skutecznie wyeliminować przyczyny bólu mięśniowo-powięziowego.