MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
Do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia. Efektem jest głębokie oczyszczanie, a martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek, jest od razu zasysany pompą umieszczoną na głowicy, co zapobiega tworzeniu się pyłu. Tak mocny peeling stymuluje skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka. Można wykonywać go na twarzy, plecach i dekolcie.
Mikrodermabrazja to ogólna nazwa zabiegu oczyszczającego skórę, polegającego na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Jest kilka rodzajów mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa i tlenowa, różniących się rodzajem wykorzystywanego materiału ścierającego.
Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym ze sposobów na oczyszczanie skóry. Wyróżnia się dużą skutecznością, lecz nie jest to zabieg bankietowy – skóra po nim może potrzebować kilku dni na regenerację.
Mikrodermabrazję diamentową można wykonywać na większości typów skóry, jednak osoby z trądzikiem różowatym powinny przed zabiegiem skonsultować się z dermatologiem. Zabieg nie jest wskazany w przypadku cery naczynkowej i cery wrażliwej. Ten rodzaj oczyszczania doskonale sprawdzi się w przypadku skóry tłustej i łojotokowej. Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobom zmagającym się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami oraz ze zrogowaciałym naskórkiem.
- stany ropne,
- trądzik różowaty,
- skaleczenia,
- choroby skóry,
- teleangiektazja – widoczne rozszerzone naczynia krwionośne,
- nowotwory skóry,
- naczyniaki jamiste,
- ciąża.
- wygładzenie skóry,
- oczyszczenie porów,
- poprawa napięcia skóry,
- rozjaśnienie przebarwień,
- usunięcie zaskórników,
- spłycenie drobnych zmarszczek.