Lipolaser
Lipolaser
Lipolaser to innowacyjna technologia laserowa przeznaczona do nieinwazyjnej lipolizy laserowej. To idealne rozwiązanie dla osób w każdym wieku, które marzą o utracie nadmiaru centymetrów w obwodzie, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Dzięki zabiegom można wymodelować sylwetkę, zredukować tłuszcz z różnych partii ciała, jak również zredukować cellulit. Urządzenie emituje światło o długości 650nm. Jest to tzw. zimny laser. Światło to przenika
głęboko warstwy skóry i kieruje się na komórki tłuszczowe w których, pod jego wpływem,
dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol, zwane metabolitami, które następnie transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane w energię. Laser działa jedynie na komórki tłuszczowe. Nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Urządzenie nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość. Efekty tego procesu można porównać z wysuszaniem winogron, które zamieniają się w rodzynki. Widać je już po pierwszym zabiegu w postaci utraty centymetrów w obszarze zabiegowym.
Częstotliwość: Zaleca się przeprowadzenie serii od 8 do 12 zabiegów. Ilość zabiegów w serii uzależniona jest od grubości tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabiegi nie rzadziej, niż 2/3 razy w tygodniu, z przynajmniej jednodniowym odstępem pomiędzy zabiegami.
Leczeniu można poddawać wszystkie problematyczne okolice:
- brzuch,
- biodra,
- uda,
- kolana,
- ramiona,
- fałdy na klatce piersiowej,
- plecy,
- szyję,
- podbródek i twarz,
- ginekomastia (piersi u mężczyzn).
- wiek poniżej 18 roku życia
- ciąża i karmienie piersią
- stosowanie ziół i leków światłouczulających w okresie 2 tygodni przed zabiegiem
- metalowe lub silikonowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu
- rozrusznik serca
- problemy dermatologiczne skóry
- schorzenia:
- choroby nowotworowe
- cukrzyca (za zgodą lekarza prowadzącego)
- epilepsja
- choroby układu krążenia m.in. zakrzepica, hemofilia, zaburzenia krzepnięcia krwi
- choroby autoimmunologiczne m.in. AZS, alergie, swędzenie nieznanego pochodzenia
- Stosowane leki: preparaty zawierające retinoidy , np.: Roaccutane, Izotek – 6 miesięcy; preparaty zawierające w dużych dawkach witaminę A, betakaroten. – 3 miesiące; antybiotyki – 2 tygodnie
- w trakcie kuracji wskazana jest zwiększona aktywność fizyczna, umiarkowana dieta oraz spożywanie większej ilości płynów.
- bezpośrednio po zabiegu lipolasera zalecany jest wysiłek fizyczny (bieganie, rower, pływanie, nordic walking) – taka kombinacja przyspiesza efekt chudnięcia, eliminuje efekt jo-jo oraz zapobiega ewentualnemu tworzeniu się zatorów limfatycznych.
- bezpośrednio po zabiegu można posmarować skórę delikatnym kremem lub oliwką. Nie należy stosować agresywnych preparatów.
- chronić miejsce zabiegowe przed bezpośrednim naświetlaniem promieniami UV, przez okres 3 tygodni.